מי שאומר שנגמרו פינות החמד שאפשר לגלות באוסטריה, כנראה שעדיין לא היה באחד מטיולי האופניים שלנו. בדיוק בשביל אנשים כאלו הכנו את הרשימה הזאת, עם כמה המלצות חמות של המומחים שלנו, למקומות ששווה לבקר על הדרך הקסומה שבין פסאו לוינה.

וינה

בית האופרה – staatsoper
בית האופרה בוינה, נחשב לאחד מהחשובים בעולם. המבנה של בית האופרה נבנה מחדש ומדובר במבנה מרשים במיוחד. במקום מתקיימים מופעים של התזמורת הפילהרמונית המקומית, הופעות בלט ועוד..

ארמון בלוודר – Belvedere
הארמון משמש כיום כגלריה לאמנות אוסטרית מהמאה ה-19 והמאה ה-20. בשטח הארמון, ישנם גנים יפיפיים ומטופחים שמומלץ לבקר גם בהם.

קתדרלת סן סטפן –
קתדרלה מרהיבה ביופייה, אשר נבנתה בסגנון גותי וכוללת גג מרשים. בקתדרלה נמצאת אחת מהכנסיות הגבוהות בעולם.

בניין Hundertwasserhaus
לכאורה מדובר בבית מגורים רגיל, אבל המבנה עצמו הוא סוג של יצירת אמנות מיוחדת ומעוניינת. הבניין תוכנן על ידי האמן היהודי Friedensreich Hundertwasserr וחובבי הארכיטקטורה ימצאו בו מראה מעניין וייחודי.

פארק Rathaus
פארק אשר הוקם בשנת 1863 על ידי הקיסר פראנץ יוזף השני. בשטח הפארק, נמצאים מספר מבנים חשובים בוינה ובין היתר: האוניברסיטה, התיאטרון הלאומי, בניין העירייה והפרלמנט.

ארמון הופבורג
ארמון זה היווה כארמון החורף של שליטי האימפריה האוסטרו-הונגרית עד לשנת 1918 (בתקופת הקיץ הם התגוררו בארמון שנברון). בארמון לא פחות מ-2600 חדרים, כאשר חלק ממנו משמש את משכנו של נשיא אוסטריה.
במקום נערכים סיום מודרכים בתשלום.

רובע המוזיאונים
קומפלקס תרבות מרשים הכולל מספר מוזיאונים חשובים בוינה ובין היתר: מוזיאון ליאופולד, המוזיאון הלאומי לארכיטקטורה, המוזיאון לאמנות מודרנית ומוזיאון הילדים. אם אחרי הביקור במוזיאונים, תהיו רעבים תוכלו לשבת באת מהמסעדות הרבות הממוקמות במתחם.

למגוון חבילות אופניים באוסטריה לחצו כאן >

פסאו

מבצר veste oberhaus
מבצר ייחודי אשר הוקם בשנת 1219 וממוקם על פסגת ההר, משמאל לדנובה. בתוך המבצר שוכן מוזיאון אוברהאוז המציג תערוכות מודרניות מתחלפות לצד אוספים מרשימים.
ביקור במבצר מומלץ מאוד לחובבי הארכיטקטורה בכל הגילאים.

מוזיאון Römermuseum Kastell Boiotro
מוזיאון ארכיאולוגיה המציע תערוכות של ממצאים שונים בין תקופת האבן ועד העידן המודרני – הממצאים לוקטו מאזור בוואריה ופסאו.

לינץ'

מוזיאון לאמנות לנטוס – Lentos Art Museum
מוזיאון זה, אשר נפתח בשנת 2003 נחשב לאחד מהמוזיאונים החשובים ביותר לאמנות מודרנית באוסטריה. המוזיאון ממוקם במבנה יפיפה וייחודי במעטפת זכוכית המוארת בלילה.
במוזיאון מוצגות יצירות אמנות הכוללות ציורים ועבודות גרפיות של אמנים מפורסמים.
המוזיאון מקיים לעיתים קרובות סיורים, סדנאות ופעילויות נוספות.

הקתדרלה החדשה – Neuer Dom
מבנה מרהיב, המפורסם בעיקר בזכות חלונות הויטראז' הצבעוניים והמרשימים שלו – חלון הויטראז' האטרקטיבי ביותר נקרה "חלון לינץ" והוא בעצם מתאר את ההיסטוריה של העיר.

אנס

מאוטהאוזן
מאוטהאוזן היה מחנה ריכוז גדול ששימש לעבודות בכפייה. המחנה שוכן סמוך לעיירה מאוטהאוזן, כעשרים ק"מ מזרחית ללינץ.
בשנת 1949 הוכרז המקום כאתר מורשת לאומית. בשנת 1975 נפתח המקום כמוזיאון.

מלק

מריה טפרל – Maria Taferl
מריה טפרל היא עיירה במחוז מלק, המהווה אתר עליה לרגל חשוב באוסטריה התחתית. בעיירה תמצאו בין היתר שוק תוסס וצבעוני וכנסיה יפיפייה המעוצבת בסגנון בארוק וידועה בשל ציור הקיר המרהיבים שלה.

העיר שפיץ – Spitz
העיר היפה שפיץ, שוכנת כ-18 ק"מ צפונית למלק, על הגדה השמאלית של הדנובה. הייחוד של העיר הם מבני הרנסנס הקסומים שלה, הכנסייה הגותית המיוחדת והמזבח של קרמסר שמידט.

טולן

כנסיית Minoritenkirche
כנסייה אשר בנייתה הושלמה בשנת 1739 והיא עברה שיפוץ בשנת 1990. מדובר באחת הכנסיות היפות ביותר באוסטריה, המציעה תצוגה של כלי קודש מיוחדים.
במקום מתקיימים סיורים מודרכים אשר מתקיימים על בסיס יומי.

 

למגוון חבילות אופניים באוסטריה לחצו כאן >