7 לילות של שיכרון חושים – מסלול הדנובה מפסאו לוינה

מסלול עצמאי מתגלגל

8 ימים, 7 לילות, 6 ימי רכיבה

לצדו של נהר הדנובה האגדי שוכן אחד משבילי האופניים המפורסמים ביותר באירופה. לא בכדי הפך המסלול הזה לכה מבוקש – והוא נחשב לאחד המסלולים הקלים, הנוחים והיפים שאפשר למצוא באירופה. ואם לא די בזה, הוא גם מתאים לרוכבים מכל הרמות: ממשפחות ורוכבים מתחילים עד רוכבים שמעוניינים לגמוא מרחקים בזמן קצר. בעודכם רוכבים על אופניים תתוודעו למקומות היפים ביותר שלאורך הנהר, מעיקול הדנובה המרשים, דרך עיירות יין, ערים עתיקות, מבצרים ועד כמובן אינספור כרמים ומטעים בעמק הווכאו הקסום. הטיול משלב טבע נפלא עם ערים ציוריות וקולינריה מפנקת, שאוסטריה כל כך ידועה בהם.

למי המסלול מתאים:

לרוכבים מכל הרמות. המסלול אינו דורש כושר או מיומנות רכיבה מיוחדת. הרכיבה במסלול מישורי, משולט היטב. רוב המסלול עובר בשבילי אופניים מסודרים וריקים או בכבישים קטנים ושקטים. קיימת גם גירסה משפחתית מלינץ לוינה (עם מרחקים קצרים יותר של רכיבה)

תכנית הטיול
פירוט החבילה
נקודות שיא
מפה
סוגי אופניים

יום 1 : הגעה לפסאו (Passau)

איסוף כרטיסי הרכבת בשדה בוינה ונסיעה לפסאו. לאחר התארגנות במלון, נצלו את שארית היום לטיול הליכה מרהיב בחלק הציורי העתיק של פסאו, הידועה בכינויה "עיר שלושת הנהרות" (בנקודה זו מצטרפים לדנובה הנהרות אין [Inn] מדרום ואילץ ([Ilz] מצפון). בין השעות 17:00-16:00 תקבלו את האופניים. המאחרים שלא יצליחו להגיע בשעות אלה יקבלו אותם למחרת ב-8:00 בבוקר.

טיול אופניים בוינה

יום 2: רכיבה: מפסאו לשלוגן (Schlögen) – עיקול הדנובה (כ-40 ק"מ)

ברכיבה הראשונה שלכם תעברו בעמק דנובה העליון לכיוון שלוגן. בעיירה אנגלהרטצל (Engelhartszell) תוכלו לבקר במנזר הטראפיסטי היחיד באוסטריה (מדובר בזרם בנצרות שהחליט להחזיר את עולם הנזירות לחיי קדושה לאחר שאלה הידרדרו, ודוגל בחיי פשטות שבהם הדיבור מיותר. הם אינם נודרים נדר שתיקה כמקובל לחשוב, אך נמנעים מכל דיבור לא ענייני. המנזר המקביל לו בארץ הוא מנזר השתקנים בלטרון). במנזר תוכלו לקנות ליקרים טעימים היישר מהנזירים עצמם, שאולי לא מדברים הרבה אבל עושים לא מעט. לאחר המפגש מהמם החושים הזה התכוננו לעיקול שלוגן המפורסם, שבו הנהר עושה תפנית של 180 מעלות בלי לעפעף.

נוף עוצר נשימה בדנובה המשפחתית

יום 3: רכיבה: מעיקול הדנובה ללינץ (Linz) (כ-60 ק"מ)

בין שתי גדות הדנובה יש מעברות נוסעים קטנות שמפליגות לרוחב הנהר, ואנו ממליצים שתשוטו באחת. זה פשוט כיף. לאחר מכן תדוושו באגן אפרדינג ((Eferding הפורה המתרחב לאטו הלאה לעבר לינץ, עיר הבירה של אוסטריה עילית ובירת התרבות של אירופה לשנת 2009. בלינץ תיהנו מערב קיץ קסום שעיקרו: שוטטות קניות סביב כיכר העיר הראשית.

הקתדרלה היפה בלינץ

יום 4: רכיבה: מלינץ לגריין (Grein) (כ-60 ק"מ)

היום תרכבו אל העיר אנס (Enns), העיר העתיקה ביותר באוסטריה. תעברו בנוף של אחו יפה וירוק וסביבה כפרית רגועה, תחלפו על פני הכפר הקלטי מטקירכן ((Mitterkirchen והכנסייה מלאת ההוד של באומגרטנברג (Baumgartenberg) עד הטירה הרומנטית של קלם (Clam).

נוף יפה בדנובה הקלאסית - שטים ורוכבים: טיולי אופניים בשילוב שייט נהרות

יום 5: רכיבה: מגריין למלק (Melk) (כ-50 ק"מ)

היום תיהנו מרכיבה בנוף מרתק ושונה: תצורות סלע גבוהות שמיוערות בצפיפות בשתי גדות הדנובה. גבוה מעל הנהר מתנשאת כנסיית עולי הרגל של מריה טפרל (Pilgrimage Church of Maria Taferl), אתר עולי הרגל החשוב ביותר באוסטריה תחתית והשני בחשיבותו באוסטריה בכלל רק למריהצל (Mariazell). מכאן כבר תראו למרחוק את המנזר הבנדיקטני המקסים של מלק.

המנזר במלק

יום 6: רכיבה: ממלק לקרמס (Krems) – עמק הווכאו (כ-35 ק"מ)

עוד היילייט של הטיול הזה הוא ההזדמנות לדווש בעמק הווכאו ((Wachau הקסום. העמק יפתה אתכם בכרמים משופעים, במטעי משמש מנוקדים בטירות יפהפיות, בארמונות מרשימים ובמנזרים חלומיים. אפשר גם לקחת הפוגה מהרכיבה ולהתרגע בשיט סירה קצר. בדרך לקרמס תדוושו דרך כפרי היין המקסימים שפיץ, וייסקירכן ודורנשטיין (Spitz, Weißkirchen, Durnstein), שטברנות היין העתיקות שלכם כבר יניעו אתכם לבדוק מיד ראשונה מה יש להם להציע. התכוננו לאירוח אוסטרי במיטבו.

יום 7: נסיעה ברכבת: מקרמס לטולן (Tulln)/ רכיבה: מטולן לווינה (Vienne) (כ-40 ק"מ)

תיפרדו ממחוז עמק הווכאו, המוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ותיסעו ברכבת לעיר טולן, שבה תתחיל הרכיבה האחרונה שלכם לטיול זה. תעברו דרך יערות וינה (Wiener Wald) ודרך "שערי וינה" ((“The Gates of Vienna”. בדרך אל תשכחו לבקר במנזר המרשים של קלוסטנויבורג ( (Klosterneuburgוממנו להמשיך ל"עיר המוזיקה": וינה.

מסלול מרהיב לאורך הדנובה בטולן

יום 8: וינה, סיום הטיול

יש האומרים שאי אפשר להבין מהי וינה, אם לא מתנסים בה על בשרכם. כמה מהמקומות שחובה לבקר בהם: שוק נאש המפורסם ((Naschmarkt, שמציע אוכל וסחורה ברמה בינלאומיים, בית האופרה, רינגשטראסה (Ringstrasse, השדרה הרחבה המקיפה את מרכז וינה, שבתיה המרשימים הם עדות לתקופות היסטוריות קדומות, וכמובן טירת שונברון הקיסרית, היפהפייה (Schönbrunn).

החבילה כוללת

 • רכבת משדה התעופה בוינה לפסאו
 • קבלת אופניים בפסאו וערכת רכיבה, כולל משקה לקבלת פנים
 • 7 לילות ברמת הלינה הנבחרת ע"ב לינה וארוחת בוקר
 • טיול אופניים של 6 ימי רכיבה
 • אופני טורינג, 21/7 הילוכים, גברים/נשים, ל-6 ימי רכיבה (ניתן לשדרג לאופניים חשמליים)
 • העברת מזוודות ממלון למלון (מזוודה אחת – עד 20 ק"ג לאדם)
 • תיק קדמי, המתלבש על הכידון – אחד לחדר,  מתנת איסתא הייק & בייק
 • שוברים, מסמכי נסיעה וספר מסלול מפורט באנגלית, הכולל מפות והמלצות לאורך המסלול
 • בקבוק יין איכותי מעמק הווכאו (בקבוק לכל חדר)
 • טעימה של התוצרת המקומית
 • רכבת מקרמס לטולן, כולל אופניים
 • שירותי תמיכה טלפוניים לכל אורך המסלול באנגלית + קו תמיכה של איסתא 03-7777700
תאריכים קטגוריה C קטגוריה B קטגוריה A טיסה הלוך טיסה חזור
תאריכים:23/09/2019-30/09/2019 קטגוריה C:€890 קטגוריה B:€1,020 קטגוריה A:€1,060 טיסה הלוך:11:05-13:45 טיסה חזור:05:40-10:10
תאריכים:30/09/2019-07/10/2019 קטגוריה C:€1,000 קטגוריה B:€1,130 קטגוריה A:€1,170 טיסה הלוך:11:05-13:45 טיסה חזור:05:40-10:10
תאריכים:06/10/2019-13/10/2019 קטגוריה C:€910 קטגוריה B:€1,030 קטגוריה A:€1,070 טיסה הלוך:11:05-13:45 טיסה חזור:05:40-10:10
תאריכים:14/10/2019-21/10/2019 קטגוריה C:€1,150 קטגוריה B:€1,250 קטגוריה A:€1,320 טיסה הלוך:11:05-13:45 טיסה חזור:05:40-10:10
תוספות
חדר יחיד קטגוריה C: קטגוריה B:€170 קטגוריה A:€170
אופניים חשמליים קטגוריה C: קטגוריה B:€95 קטגוריה A:€95
חצי פנסיון (לא כולל וינה) קטגוריה C: קטגוריה B:€155 קטגוריה A:€177
שדרוג מלון בלילה אחרון בוינה קטגוריה C: קטגוריה B:€105 קטגוריה A:€105
לילה נוסף בוינה (לאדם בחדר זוגי) קטגוריה C: קטגוריה B:€75 קטגוריה A:€75
לילה נוסף בפסאו (לאדם בחדר זוגי) קטגוריה C: קטגוריה B:€73 קטגוריה A:€73

פירוט מלונות

 • קטגוריה C – גסטהאוסים, פנסיונים ומלונות 3 כוכבים
 • קטגוריה B – מלונות 3/4 כוכבים
 • קטגוריה A – מלונות ברמת 4 כוכבים, או המלון הטוב ביותר שניתן לספק ביעד

הנחות ילדים ושלישי בחדר (מיטה נוספת בחדר של זוג מבוגרים)

 • הנחה לילדים עד גיל 7 – 400 €
 • הנחה לילד עד גיל 12 – 200 €
 • הנחת שלישי בחדר – 40 €

מה אינו כלול בחבילה

 • טיסות
 • קסדות (מומלץ להביא מהבית)
 • ארוחות נוספות
 • כניסה לאתרים
 • ביטוחי נסיעות ומטען אישי
 • הוצאות אישיות וכל שירות שלא הוזכר בהצעה
 • מס מקומי, במידה ויידרש – תשלום במקום

לפרטים נוספים ובירורים אנא פנו למשרדנו: 03-7777265

 • פסאו – עיר שלושת הנהרות
 • שלוגן – עיקול הדנובה
 • לינץ – בירת בוואריה עילית
 • מלק – מנזר בנדיקטיני יפהפה שנתן השראה לספרו של אומברטו אקו "שם הוורד"
 • עמק הווכאו – אתר שימור מורשת עולמית, עשרות כפרי יין, מנזרים, טירות וכרמים
 • וינה – בירת אוסטריה ומשכנם של אינספור מוזיאונים, ארמונות ופארקים
מפות מסלול מדויקות ימסרו עם הגעתכם למלון בתחילת הטיול

אופני טורינג

אופני טורינג המותאמים לרכיבה ארוכה ונוחה. האופניים מצוידים בשלדת אלומיניום, כיסא ג'ל רחב ונוח, ידיות שטוחות עם אחיזה מותאמת, תיק צד אחורי, ספידומטר, 21 הילוכים וגלגל אנטי תקר. ניתן לבחור אופני גברים/נשים/יוניסקס ואף אופני ילדים, כיסאות תינוק או טריילרים. עם אופני הטורינג אין ספק שתיהנו מהדרך מהרכיבה ומהאופניים!

אופניים חשמליים

אופניים חשמליים – לחובבי הטבע שמעדיפים להתאמץ מעט פחות. עם האופניים החשמליים תוכלו ליהנות מהדרך בהרבה יותר קלות. המנוע הוא מנוע עזר לפידול וניתן לבחור את רמת העזרה (ניתן גם לרכוב ללא עזרת המנוע אם רוצים). המנוע יכול להגדיל את כוח הפידול פי 3, מה שמאפשר גם לרכוב עם רוכבים חזקים יותר ולהיות בקצב שלהם, ללא מאמץ מיוחד.

אופני ילדים מתחברים

אופני ילדים המתחברים לאופניים של אחד ההורים. מתאים לילדים עד גיל 7 בגובה של לפחות 1.2 מטר.

כיסא ילד

כיסא ילד, המתאים מגיל שנתיים ועד 7 ומשקל מקסימלי של 22 קילו.

טריילר

טריילר המתחבר לאופני אחד ההורים ומתאים: לילד עד גיל 6 במשקל של עד 40 קילו. מתאים גם לשני ילדים עד גיל 3 (תינוקות היכולים לשבת באופן עצמאי)